01 червня 2018 року студенти 1-го курсу Навчально-наукового юридичного інституту в супроводі асистента кафедри теорії та історії держави і права Людмили Шапенко відвідали Святошинський районний суд міста Києва.
Ознайомчу екскурсію приміщенням суду провели керівник апарату суду Оксана Морозовська та її заступник Катерина Роганькова. Оксана Морозовська розповіла про історію створення Святошинського районного суду міста Києва, окреслила коло справ, які розглядаються в суді, ознайомила з основними посадовими обов’язками працівників суду. Катерина Роганькова, на яку також покладено обов’язки прес-секретаря суду, наголосила на відкритості суду для громадськості та ЗМІ, відкритості судового процесу, а також на підвищенні довіри до судової влади, яка у своїй діяльності керується виключно законами та Конституцією України. Про особливості роботи судді студентам розповіла суддя-спікер Оксана Коваль, зупинившись на питаннях, що особливо їх цікавили – вимогах до кандидата на посаду судді, порядку призначення на цю посаду тощо. Відвідування суду є не просто одним із заходів правового виховання та підвищення загального рівня правової культури, а й можливістю для майбутніх юристів визначитись із вибором професії та особисто сформувати враження про судову систему. Тому до спілкування зі студентами також була запрошена прокурор Київської місцевої прокуратури №8 Юлія Малишева, яка спеціалізується на підтриманні державного обвинувачення у кримінальних справах, де обвинуваченими є неповнолітні. Прокурор розповіла студентам про основні напрямки прокурорської діяльності, роз’яснила порядок проходження практики в прокуратурі, порядок прийому та умови проходження служби, кваліфікаційні вимоги до посади прокурора місцевої прокуратури. Адвокат Сергій Сахнюк розповів про особливості професії адвоката, роль адвоката, захисника, представника у судовому процесі, а також зупинився на загальноприйнятих правилах поведінки в суді та під час судового засідання. Особливе враження на студентів справило відвідування приміщення для утримання обвинувачених під вартою, візит до канцелярії суду, а також до архіву, де зберігаються судові справи починаючи з 1973 року. На завершення екскурсії студентам було запропоновано поділитися враженнями від особистого знайомства з роботою суду. «Раніше наші враження про суд формувалися найчастіше за повідомленнями ЗМІ, а після особистого відвідування органу судової гілки влади ми змінили свою думку на краще», - зазначили студенти.