30 березня 2017 року кафедрою цивільного права і процесу Навчально-наукового Юридичного інституту проведено науково-практичний семінар «Соціально-економічні і правові підстави вдосконалення цивільного і трудового законодавства на сучасному етапі».
Актуальність проведення даного заходу обумовлена необхідністю створення суспільства, головним принципом якого є надійне партнерство між державою, ринком і людиною. У науково-практичному семінарі взяли участь представники вищих навчальних закладів м. Києва і Київської області, а саме: д.ю.н., старший науковий співробітник, старший науковий співробітник відділу проблем цивільного, трудового та підприємницького права ім. В.М. Корецького НАН України – Михайло Шумило; к.ю.н., доцент, доцент кафедри права Київського національного лінгвістичного університету – Людмила Гаращенко; к.ю.н., доцент, доцент кафедри цивільного права та процесу Університету державної фіскальної служби України – Олена Костюченко; к.ю.н., доцент, доцент кафедри цивільного права та процесу Університету державної фіскальної служби України – Алла Дідук; к.ю.н., докторант Інституту законодавства Верховної Ради України – Ярослав Мельник; директор адвокатського бюро «Гордіюк і партнери» – Ірина Гордіюк; науково-педагогічні працівники та студенти Інституту. Під час обговорення теми семінару піднімались питання щодо необхідності забезпечення запровадження накопичувального рівня пенсійної системи та прийняття єдиного кодифікованого акту в галузі пенсійного забезпечення, про недоцільність диференційованого підходу до пенсійного забезпечення окремих категорій працівників, про необхідність відмови від традиції виділення коштів на реалізацію соціальної політики держави за так званим залишковим принципом та про нагальність правового забезпечення впровадження нетипових форм зайнятості з урахуванням досвіду країн ЄС тощо.