14 квітня 2014 року в Юридичному інституті відбулось чергове засідання Центру медіації, присвячене обговоренню його учасниками актуальних питань проявів насильства в сучасному суспільстві.
Дмитро Субота (група ПР-405) у своїй доповіді «Теоретико-правова характеристика поняття «насильство» дослідив етимологію та зміст поняття «насильство», вказавши його основні ознаки та підкреслив, що воно є предметом вивчення багатьох наук: філософії, соціології, психології, кримінології, політології та інших. Доповідач зауважив, що насильство набуло ознак соціальної деструкції, а відтак є загрозою як особисто для кожної людини, так і для суспільних інституцій та держави. У доповіді «Види насильства в сучасному суспільстві» Валерія Якуненко (група ПР-204) визначила окремі види насильства: фізичне, психічне, сексуальне, гендерне, расове, інформаційне, домашнє та інші, здійснивши їх аналіз. Студентка наголосила, що насильство має вираження у війнах, знеціненні життя, пануванні таких явищ, як: антигуманність, агресія, жорстокість. Тому кожен з нас, суспільство і держава в цілому повинні захистити себе і своїх близьких від агресії і жорстокості, допомагати людям, які зазнали насильства. Яна Шай (група ПР-202) у своїй доповіді «Причини насильства в сучасному суспільстві та шляхи його запобігання» проаналізувала основні причини насильницької орієнтації особи за даними дослідження, проведеного в Україні компанією Research&Branding Group. Наприкінці доповіді Яна Шай підкреслила, що насильство багато в чому залежить від ефективного вирішення в країні соціальних і економічних завдань, утвердження гуманістичних цінностей в суспільстві, особистої та громадянської відповідальності за свої вчинки. Ознайомитися докладно з доповідями студентів можна в рубриці «Молодь і закон» на сайті Юридичного інституту: www.law.nau.edu.ua