На початку листопада столиця України поринула в атмосферу «свята зі сльозами на очах» - сімдесят років тому, холодного осіннього дня, 6 листопада 1943 року радянські війська звільнили Київ від ворога. У день визволення Києва студенти групи ПР-202 Юридичного інституту вирішили об’єднатися з киянами та віддати шану загиблим і живим ветеранам Великої вітчизняної війни, які звільняли нашу землю від “Коричневої чуми». Майбутні юристи разом із наставником Юлією Белугою відвідали монумент «Батьківщина-мати» – символ перемоги у Великій вітчизняній війні.
В основі цього пам’ятника знаходиться музей Великої вітчизняної війни, де проходить виставка про киян, які віддали життя за перемогу у ВВВ, за визволення рідного міста та України від загарбників. Під час розповіді екскурсовода студенти дізналися, що з 2006 року у Меморіальному комплексі зберігаються всі справи із сповіщеннями про загибель воїнів нашої армії, які були передані військкоматами для подальшого вивчення. Результат багаторічної праці науковців музею було покладено в основу книги «Київські адреси сповіщень про загибель». Таку ж саму назву має виставка, присвячена 70-річчю визволення Києва від фашистських загарбників. Серед експонованих на виставці матеріалів – документи, рукописи, малюнки, фотографії та листи, залишки зброї з місць боїв під Києвом. 6 листопада 2013 року наставник групи ПР-403 Віталій Білоусов провів із студентами бесіду на тему: «Історія визволення Києва в період ІІ Великої вітчизняної війни». Під час заходу Віталій Білоусов більш детально зупинився на подіях, які розгорнулися у битві за Київ наприкінці вересня на початку жовтня 1943 року, розкрив особливості Київської стратегічної операції: сміливість задуму і рішучість наступу військ, бойову майстерність командирів і штабів усіх рівнів, великий досвід з організації і ведення масштабних бойових наступальних операцій. Наприкінці зустрічі студенти вшанували хвилиною мовчання пам’ять воїнів-українців, які зробили вагомий внесок у перемогу над нацистською Німеччиною та її союзниками. Також, 6 листопада студенти групи ПР-404 разом із наставником Ганною Грабовською відвідали могили загиблих воїнів біля обеліску Слави в м. Києві. Біля могили Невідомого солдата студенти вшанували пам'ять мільйонів полеглих за визволення української землі, співвітчизників, які загинули на окупованій території, в концтаборах, на фашистській каторзі та поклали квіти до їх могил. День визволення Києва від фашистської окупації – особливий і пам’ятний. У ньому – наша гордість за подвиги визволителів, які своєю мужністю і безкорисною любов’ю до Батьківщини, усіма силами, інколи ціною власного життя, наближали день звільнення України від фашистської окупації.