У Юридичному інституті в навчально-виховному процесі великої уваги надається поєднанню теоретичних знань із практичним їх застосуванням. Так, в рамках проведення фахової ознайомлювальної практики та у відповідності до програми її проведення, студенти 1 курсу 23 квітня 2013 року в супроводі старшого викладача кафедри теорії та історії держави та права Олени Макеєвої відвідали Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Під час екскурсії студенти дізналися про історію становлення інституції омбудсмана в Україні, діяльність конституційного органу – Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини для здійснення парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина, особливості правового статусу Омбудсмана та сферу його компетенції. Найбільш цікавим моментом екскурсії була зустріч студентів з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини – Валерією Лутковською. У ході живого спілкування студенти отримали багато корисної та цікавої інформації, змогли поставити запитання, чим показали високий рівень теоретичної підготовки. Валерія Лутковська розповідала студентам про сучасний стан дотримання прав і свобод громадян в Україні та про діяльність цієї важливої інституції. Екскурсії до органів державної влади сприяють підвищенню рівня правової свідомості і правової культури майбутніх юристів, формують високопрофесійних фахівців, які зможуть забезпечити реальне утвердження нової системи цінностей, яка базувалася б на принципах демократії, верховенства права та поваги до прав людини.