01 грудня 2017 року на Загальних звітно-виборчих зборах Академії наук вищої школи України директора Навчально-наукового юридичного інституту, д.ю.н. Ірину Сопілко обрано академіком Академії наук вищої освіти України по відділенню «Право».
Урочисте вручення диплому президентом Академії Олександром Григоровичем Наконечним та віце-президентом Академії, заступником Міністра освіти і науки України Максимом Віталійовичем Стріхою відбулося в Київському національному університеті імені Т.Г. Шевченка. Дана відзнака наукової еліти України є результатом щоденної наполегливої та сумлінної праці Ірини Сопілко, спрямованої на розвиток вітчизняної юридичної науки, впровадження наукових досліджень у навчальний процес та якісну підготовку науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації. Щиро вітаємо Ірину Миколаївну Сопілко! Бажаємо міцного здоров’я, невичерпної енергії й оптимізму, натхнення і здійснення всіх мрій та задумів, щедрих урожаїв на освітянській та науковій ниві. Нехай успіхи і перемоги мотивують Вас на нові звершення та здобутки!