07 листопада 2017 року доцентом кафедри кримінального права і процесу Навчально-наукового юридичного інституту Ігорем Діордіцою проведено профорієнтаційну роботу серед учнів 11 класу СЗШ I-III ступенів №270 Деснянського району м. Києва у формі правового лекторію на тему «Судова реформа в Україні» та учнів 11 класу СЗШ I-III ступенів №259 м. Києва у формі правового діалогу на тему «Віктимна поведінка неповнолітніх».
Проблема реформування судової влади в Україні на сьогодні виявляє свою актуальність, оскільки найважливішими передумовами розвитку громадянського суспільства мають стати якісне, стабільне законодавство та ефективне правосуддя, які здатні реально забезпечувати надійний захист прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави, щоб викорінити свавілля і беззаконня. Під час проведення правового лекторію у СЗШ №270 м. Києва із старшокласниками обговорено основні причини реформування системи судів загальної юрисдикції, формування нових вищих спеціалізованих судів, окреслено позитивні та негативні фактори формування нового складу Верховного суду України. Особливу зацікавленість в учнів викликало питання введення електронного суду. У ході проведення правового діалогу в СЗШ №259 м. Києва учнями порушувалися питання форм і причин віктимної поведінки неповнолітніх, загальних проблем діагностики даної поведінки серед молоді. Основна мета даних профорієнтаційних зустрічей – формування у школярів уявлень про сучасні правові процеси в державі у сфері судової влади та попередження вчинення правопорушень серед неповнолітніх.