07 червня 2017 року студенти першого курсу Навчально-наукового Юридичного інституту у супроводі асистента кафедри теорії та історії держави і права Людмили Шапенко відвідали музей МВС України Національної академії внутрішніх справ.
Даний захід відбувся в рамках проведення фахової ознайомлювальної практики з метою ознайомлення майбутніх правників з особливостями роботи української правоохоронної системи, її ролю у державотворчих процесах, охороні громадського порядку та боротьбі зі злочинністю. У ході екскурсії до уваги першокурсників були представлені колекції холодної та вогнепальної зброї, вилученої у злочинців, підроблених грошей та документів, інструментів за допомогою яких вони виготовлялися, експозиції спеціальної техніки, матеріали резонансних кримінальних справ, речові докази, а також унікальна колекція форменого одягу міліції. Перегляд експонованих в музеї документально-речових матеріалів дозволив студентам поглибити знання з історії створення та організації діяльності правоохоронних органів України від часів Київської Русі до сьогодення, зрозуміти складність та відповідальність роботи працівника органів внутрішніх справ.