Правова освіта має важливе значення у вихованні в громадян поваги до закону і прав людини. При цьому обов’язок навчання та виховання майбутньої правової інтелігенції покладено не тільки на навчальні заклади, а й на все суспільство, усі органи державної влади.
Тож долучитися через практичний екскурс до роботи суддів і працівників апарату суду, ознайомитись з залами судових засідань, а також з музеєм суду - таку можливість для студентів Навчально-наукового Юридичного інституту надав Апеляційний суд міста Києва в рамках Дня відкритих дверей, який був проведений 20 грудня 2016 року. На початку заходу учасники відвідали музей Апеляційного суду міста Києва, де отримали можливість ознайомитись із надбаннями національної та світової правової спадщини, історії судочинства загалом та Апеляційного суду міста Києва зокрема. Про них гостям детально розповіла начальник відділу забезпечення доступу до судових рішень, звернення їх до виконання та архівної роботи Олена Журавель. Одразу після відвідування музею гостей було запрошено до конференц-зали для зустрічі з суддями-спікерами Апеляційного суду міста Києва. У ході розмови судді судової палати з розгляду цивільних справ Олена Лапчевська та Григорій Усик поділились власним баченням реалій суддівського життя. Знайомство зі студентами вони розпочали із біографічного екскурсу своїм професійним шляхом. Про вміння чинити психологічний опір стресовим ситуаціям та про емоційне забарвлення судових буднів розповіла гостям педагог та юрист за освітою, суддя Олена Лапчевська. У ході зустрічі з відвідувачами секретар судової палати, суддя з розгляду цивільних справ Григорій Усик розповів студентам про вагомість і складність роботи судової системи зокрема, зосередивши увагу на нормах цивільного процесуального законодавства України та на важливості правильного його практичного застосування. З метою вдосконалення професійної підготовки майбутніх фахівців Апеляційний суд міста Києва забезпечив присутність студентів у відкритому судовому засіданні під час розгляду цивільної справи. Студенти захоплено спостерігали за реальним судовим процесом. На думку керівництва суду та директора Навчально-наукового Юридичного інституту Ірини Сопілко, ознайомлення юних правників «наживо» з особливостями судового процесу є прекрасною можливістю набути першого професійного досвіду. Джерело посилання :http://www.apcourtkiev.gov.ua/?p=9666