11-13 травня 2016 року студенти Навчально-наукового Юридичного інституту разом із директором центру проблем повітряного і космічного права Вікторією Череватюк взяли участь у Міжнародній українсько-німецько-польській науково-практичній конференції «Свобода слова і засобів масової інформації в Україні, Німеччині та Польщі», організованій Інститутом законодавства Верховної Ради України за підтримки Мюнхенського Інституту східноєвропейського права.
З цікавими доповідями про сучасний стан свободи слова в Україні, Німеччині та Польщі перед учасниками виступили Матіас Конрад - керівник відділу зв’язків із засобами масової інформації та громадськістю Посольства ФРН в Україні; Аксель Борман – старший науковий співробітник Мюнхенського університету східноєвропейського права; Тіна де Фріз - провідний науковий співробітник, фахівець у справах Польщі Мюнхенського університету східноєвропейського права; Марія Каріді – представник інституту комунікацій та досліджень у сфері ЗМІ Університету ім. Людвіга Максимиліана; Агнешка Маліцька – керівник школи німецького права Університету м. Вроцлав та ін. Найбільш дискусійними виявились питання, пов’язані із проблемами свободи слова в Україні, зокрема із залежністю українських ЗМІ від власників і видавців, низькою якістю підготовки журналістів, падінням ринку реклами, що впливає на фінансове забезпечення ЗМІ, обмеженням свободи преси, неналежним розслідування злочинів проти журналістів і звичайно ж інформаційною війною. Учасниками наукового заходу з цікавістю була заслухана доповідь студентки 3-го курсу НН ЮІ Тетяни Корженівської на тему: «Свобода слова в Україні: гра в демократію», в якій чітко зазначалось, що без гарантій свободи слова, без належного відношення до неї громадських спільнот, без рішучого супротиву традиції нівелювання владою цього права, неможлива побудова демократичної держави.