19 квітня 2016 року в Навчально-науковому Юридичному інституті відбулись публічні слухання щодо реформування органів місцевої влади із залученням керівника Апарату Солом’янської районної державної адміністрації м. Києва Олександра Короля.
Студенти першого курсу під керівництвом доцента кафедри теорії та історії держави і права Наталії Пильгун обговорили питання конституційної реформи в Україні, реформування системи місцевого самоврядування та територіальної організації влади з метою децентралізації та розширення повноважень місцевої влади на принципах субсидіарності, деконцентрації влади та ресурсів. Цікавим для майбутніх юристів став розгляд головних завдань реформи органів місцевої влади, таких як: забезпечення доступності та якості публічних послуг; досягнення оптимального розподілу повноважень між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади; визначення обґрунтованої територіальної основи для діяльності органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади з метою забезпечення доступності та належної якості публічних послуг, а також створення належних матеріальних, фінансових та організаційних умов для забезпечення виконання органами місцевого самоврядування власних і делегованих повноважень. Під час підведення підсумків студентами та представником Солом’янської РДА м. Києва Олександром Королем зроблено висновки, що головним призначенням в децентралізації влади є створення та підтримка сприятливого життєвого середовища необхідного для всебічного розвитку людини, надання мешканцям територіальних громад якісних та доступних публічних послуг на основі сталого розвитку дієздатної громади.