11 квітня 2016 року в Навчально-науковому Юридичному інституті відбулось засідання Центру медіації, тематика якого обрана не випадково, адже 26 квітня виповниться 30 років з моменту страшної техногенної катастрофи та величезної екологічної біди світового масштабу на Чорнобильській АЕС.
Студентка групи ПР-204 Євгенія Нестула у своїй доповіді дослідила причини та непоправні наслідки екологічного, медичного, соціального-економічного характеру катастрофи, перебіг фатальних подій на самій станції, реакцію уряду СРСР та світової спільноти на аварію. Окремо доповідачка зупинилась на прикладах прояву героїзму і мужності учасників ліквідації Чорнобильського техногенного лиха. Огляд найбільших атомних аварій в країнах світу, причин їх виникнення та наслідків здійснила студентка групи ПР-201 Катерина Колесник, вказавши, що атомна енергетика широко увійшла в життя людства, забезпечуючи потреби світової економіки у виробництві електроенергії. Разом з тим, вірогідним є ризик виникнення радіаційних аварій, небезпечних для людей та навколишнього середовища. Доповідачка зауважила, що науковці закликають людство змінити підходи до економічного розвитку й усвідомити, що досягнення енергетичної незалежності неможливе без зниження енергоспоживання, інакше подібні ядерні катастрофи будуть траплятись й надалі. Захід завершився хвилиною мовчання на знак вшанування памʼяті людей, що втратили життя внаслідок атомних техногенних катастроф. Ознайомитися докладно з доповідями студентів можна в рубриці «Молодь і закон» на сайті Навчально-наукового Юридичного інституту: www.law.nau.edu.ua.