04 квітня 2016 року студенти першого курсу Навчально-наукового Юридичного інституту у супроводі асистента кафедри теорії та історії держави і права Людмили Шапенко відвідали сесійний будинок Верховної Ради України.
У ході екскурсії студенти дізналися про історію будівлі Верховної Ради України, зведеної у 1939 році за проектом відомого архітектора В. Заболотного, яка вражає гармонійністю архітектурних форм, виконаних в класичному стилі з використанням елементів українського народного декоративного мистецтва. Огляд сесійної та конферен-залів, кулуарів, кімнати переговорів дозволив присутнім зрозуміти особливості роботи єдиного законодавчого органу державної влади. Адже в стінах українського парламенту відбувається розгляд та прийняття законопроектів, обговорення важливих питань між фракціями, партіями, групами, а депутати дають інтерв’ю, проводять прес-конференції та брифінги, приймаючи доленосні рішення, що стають ключовими моментами в історії української держави та її народу. Наприкінці заходу першокурсники мали можливість сфотографуватися біля картини О. Кулакова «Державотворення», на якій зображено парламентарів та інші історичні постаті під час прийняття Акта проголошення незалежності України.