17 березня 2016 року студенти академічних груп ПР-101, ПР-203, ПР-204 Навчально-наукового Юридичного інституту у супроводі наставників Олени Макеєвої, Людмили Шапенко та Оксани Миронець відвідали один із головних символів української столиці, а також видатну пам'ятку оборонної архітектури Київської Русі – Золоті ворота.
Золоті ворота належать до найдавніших споруд Східної Європи першої половини ХІ століття, збудованої за часів правління великого князя Київської Русі Ярослава Мудрого. Середньовічні ворота мали не лише оборонне значення під час нападу ворога, а й тріумфальний характер при в’їзді іноземних послів, під час проводу воїнів на захист Батьківщини та при зустрічі князівських дружин, які поверталися з походів. Нині цей шедевр давньоруської архітектури та фортифікації входить до числа семи чудес сучасного Києва. А площа біля Золотих воріт – одна з найпопулярніших у місті, де за роки незалежності України збудовано пам’ятник Ярославу Мудрому, що є уособленням мудрості, неповторної сили духу та відродження духовності українського народу. Відвідання цієї історичної пам’ятки, яка є символом політичної незалежності і могутності Київської Русі як держави і Києва як її столиці, має важливе значення для формування національно-патріотичних ідей та закладення ґрунтовних знань у студентської молоді щодо процесів державотворення, що так необхідні не лише для майбутніх правників, а й для кожного свідомого українця.