Важливий напрям роботи науково-педагогічних працівників у сучасних умовах системи вищої освіти - участь у науково-практичних заходах. Так, 3 березня 2015 року старший викладач кафедри теорії та історії держави і права Олена Макеєва взяла участь у круглому столі, який був проведений на базі Київського регіонального центру Національної Академії правових наук України на тему «Права вимушених переселенців: забезпечення та захист (міжнародний та вітчизняний досвід)».
Захід організовано за сприяння Інституту держави і права імені В. М. Корецького та Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У його проведенні взяли участь голова Конституційного Суду України Ю. Баулін, співробітники Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, науковці Київського національного університету імені Тараса Шевченка, представники Міністерства юстиції, інших державних установ України, юридичних засобів масової інформації. Під час проведення круглого столу обговорювалися питання створення Координаційної ради з проблем громадянського суспільства, головою якої було обрано завідувача відділу теорії держави і права Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України Н. Оніщенко, а також питання ролі держави у механізмі забезпечення прав вимушених переселенців, міжнародний та вітчизняний досвід захисту прав вимушених переселенців.