21 жовтня 2014 р. для студентів-магістрів, студентів 4 курсу Юридичного інституту та випускників СЗШ №26 Солом’янського району м. Києва кандидат юридичних наук, доцент, суддя Конституційного Суду України Михайло Колос прочитав проблемну лекцію на тему: «Національна традиція в правовій системі України».
Під час заходу молодь отримала інформацію про правові джерела України, в яких була закладена основа правової доктрини вітчизняного права України (Литовські Статути, Руська правда тощо). Михайло Колос наголосив, що сьогодні, коли Європейський Союз та Україна ратифікувала Угоду про асоціацію, особливо важливим є збереження національної правової традиції, яка має глибоке коріння ще з часів Київської Русі. В той же час необхідно ратифікувати норми кримінального законодавства у відповідності до європейських стандартів. Дана зустріч збагатила студентів новими знаннями в галузі кримінального права, а випускники шкіл отримали можливість прожити одним днем студентського життя та поспілкуватися із науково-педагогічними працівниками інституту.