З 09 вересня по 23 жовтня в Юридичному інституті проходив науково-просвітницький Проект на тему „Україна сьогодення – очима молоді”. Керівником Проекту є доцент, к.ю.н., доцент кафедри теорії та історії держави і права Наталія Пильгун.
Метою даного заходу стало висвітлення напрямів і шляхів формування громадянського суспільства в умовах сьогодення та визначення правових основ, що впливають на реалізацію і захист прав людини у сучасному українському суспільстві. Участь у Проекті взяли всі студенти першого курсу, де кожна із шести груп самостійно обрали тему доповіді, обговорення якої відбувалося в кожній групі безпосередньо та кращі доповідачі виступили перед усіма студентами першого курсу. До розгляду та обговорення були подані наступні теми: „Прояв патріотизму української нації в умовах сьогодення”, „Інтеграція України в Європейський простір”, „АТО: поняття, мета, завдання та природа дій”, „Українська нація та її вплив на формування сучасного українського суспільства”, „Україна приречена на перемогу”, „Право на життя, як основоположна цінність громадянського суспільства” . З доповідями виступили – студенти 101 групи: Олександр Губенко та Єлизавета Лахай; студенти 102 групи: Дмитро Піденко та Сергій Цимбалюк; студенти 103 групи: Діана Лисак та Ярослав Павлуша; студенти 104 групи: Ігор Кучеренко та Святослав Кондратчук; студенти 105 групи: Андрій Богатюк та Анастасія Базь; студенти 106 групи: Лілія Борисенко та Анюта Шевчук. В результаті дискусії учасників Проекту підведено підсумки та зроблено висновки щодо системи державотворення та прояву національної самосвідомості з огляду на події, які відбуваються останнім часом в Україні. Сформовано думку про те, що основою утвердження української нації є свобода і прояв народного патріотизму на захист суверенної, соборної української держави. А це в свою чергу говорить про те, що Україна є сильною державою і дух української нації непоборний. Також, загалом, визначено поступовість кроків на шляху інтеграційних процесів в українському суспільстві та вплив суспільної свідомості на формування громадянського суспільства в Україні.