23 квітня 2014 року студенти 1 курсу Юридичного інституту в супроводі старшого викладача кафедри теорії та історії держави і права Олени Макеєвої відвідали Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Під час екскурсії студенти дізналися про історію становлення інституції омбудсмана в Україні, особливості та напрямки діяльності державного органу – Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, особливості правового статусу Омбудсмана та сферу його компетенції. Важливим аспектом заходу стала зустріч студентів з керівником Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини – Богданом Крикливенком, який розповів студентам про проблеми захисту прав і свобод громадян в Україні, механізм їх реалізації, напрями діяльності цієї важливої інституції. У ході живого спілкування студенти отримали багато корисної та цікавої інформації, змогли поставити запитання, чим показали високий рівень юридичних знань. Наприкінці зустрічі студентам була подарована література, яка буде передана до методичного кабінету Юридичного інституту, а також Оленою Макеєвою досягнуто домовленостей про проходження студентами юридичної практики в даній установі. Екскурсії до органів державної влади сприяють підвищенню рівня правової свідомості і правової культури майбутніх юристів, які забезпечать реальне утвердження нової системи європейських цінностей, в основі яких - дотримання принципів демократії, верховенства права та поваги до прав людини.