3 березня 2014 року, з нагоди початку весни та напередодні свята всіх жінок, відбулось чергове засідання Центру медіації Юридичного інституту за участі дирекції та студентів.
Про українську жінку сказано і написано немало. Вона надихала і поетів, і художників, і композиторів - є Музою, Коханою, Матір’ю, великою трудівницею. Завжди оберігала свій рід український. І не раз їй доводилося ставати войовницею на полі битви за гідність українського імені, за майбутнє України. Україна… Жінка... Мати... Як багато значать ці слова для кожного з нас. Як глибоко западають у душу. Як гордо ми промовляємо їх. У ході заходу були заслухані та обговорені доповіді студентів: «Свято жінок в країнах світу» Романа Юровського (група ПР-203), який розповів про слов’янські витоки відзначення свята богині Лади – матері всіх богів, особливості вшанування жінок за часів Стародавнього Риму, про поширену в багатьох країнах світу традицію відзначати День матері у друге травневе воскресіння та власне святкування Міжнародного жіночого дня 8 березня. Доповідач підкреслив, що свята жінок - добра традиція. Всі вони створені для виховання в суспільстві поваги до жінки, визнання її внеску в суспільне життя, а також привід подякувати жінкам за красу і ніжність, які вона вносять у світ. Галина Смолій (група ПР-303) у доповіді «Найвідоміші жінки світу» повідомила про найвидатніших жінок: Клеопатру, Марію Кюрі, Індіру Ганді, Коко Шанель, Мерлін Монро та Матір Терезу. Вони залишили великий слід у світовій історії, а їх імена стали загальновідомими символами влади, мудрості, розуму, працелюбства, стилю, краси, милосердя, надії. У своїй доповіді «Найвідоміші жінки України» Антоніна Компанець (група ПР-301) зауважила, що українська жінка – особливий феномен та довела це на прикладі таких неординарних і талановитих особистостей як: Княгиня Ольга, Роксолана, Леся Українка, Марія Примаченко, Ніна Матвієнко. Українські жінки, на думку доповідачки, прагнули свободи і гідного становища в рідній країні, вони не ставили собі за мету потрапити в історію. Вони всім серцем вболівали за свою країну й хотіли кращої долі для своїх нащадків. Але ці жінки не тільки мріяли про краще майбутнє, вони боролися за нього й віддавали та віддають йому свої сили, енергію, а іноді й життя. Ознайомитися докладно з доповідями студентів можна в рубриці «Молодь і закон» на сайті Юридичного інституту: www.law.nau.edu.ua.