Під таким гаслом 3 лютого 2014 року пройшло чергове засідання Центру медіації Юридичного інституту.
Питання збереження і примноження державотворчого потенціалу та ідеї соборності як запоруки єдності українського народу, поступального соціально-економічного і духовно-культурного розвитку нашої держави стали предметом дискусії студентів і дирекції ЮІ. У ході заходу були заслухані та обговорені доповіді студентів: Вадима Лукінського «Громадська злагода – в національній єдності (до Дня Соборності і Свободи України – 22 січня», Марини Камінської «Це страшне слово Голокост» (до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту – 27 січня), Миколи Сеника «Крути: трагедія, подвиг, пам’ять» (до Дня пам’яті Героїв Крут – 29 січня). Розглядаючи наслідки Голокосту, Марина Камінська (група ПР-205) вказала, що це непоправний урок трагічних подій світової та вітчизняної історії, повторення якого можливо уникнути лише завдяки всеохоплюючій терпимості людей один до одного в різних сферах суспільно-політичного та національного життя. Досліджуючи значення Дня Соборності в державотворчому процесі України, Вадим Лукінський (ПР-301) зауважив, що єдність нації полягає в різноманітті всіх її складових елементів: мов, традицій, культур, історичного минулого. Саме така єдність повинна стати національною ідеєю нашої держави. Прикладом прагнення формування єдиної української нації та захисту її державної незалежності є подвиг героїв бою під Крутами, зазначив Микола Сеник (група ПР-301). Така визначальна дата, як і багато інших пам’ятних дат боротьби за незалежність України має важливе значення для патріотичного виховання молоді, збереження пам’яті про боротьбу за волю України, зміцнення пошани українських громадян до незалежності України. Пам’ятаймо, що лише спільними зусиллями ми зможемо зміцнити єдність народу та побудувати цивілізовану і процвітаючу державу. Ознайомитися докладно з доповідями студентів можна в рубриці «Молодь і закон» на сайті Юридичного інституту: www.law.nau.edu.ua.