З метою профілактики правопорушень, негативних явищ у молодіжному середовищі, подолання їх наслідків, пропаганди здорового способу життя, 11 листопада 2013 року к.ю.н., доцент кафедри теорії та історії держави і права Юридичного інституту Наталія Пильгун та студентка 4 курсу Катерина Сірук провели тематичну бесіду з учнями 10-11 класів Середньої загальноосвітньої школи № 10 м. Києва на тему «Профілактика правопорушень серед учнівської молоді».
Захід проведено з метою профілактики асоціальних явищ в суспільстві, попередження негативних проявів наркоманії в молодіжному середовищі, а також запобігання вчиненню злочинів серед молоді. Під час проведення зустрічі обговорені питання щодо стану нормативно-правової бази, що визначає шляхи реалізації державної політики у сфері профілактики правопорушень; поняття, форми та принципи профілактики злочинності; причини і умови вчинення правопорушень та злочинів неповнолітніми особами; стан профілактики правопорушень неповнолітніх в Україні. Формування у старшокласників активної позиції у правовій сфері, зокрема, нетерпимого відношення до правопорушень та взяття участі у боротьбі з негативними явищами – це першочергове завдання кожного громадянина сучасної соціально-правової держави.