Становлення України як самостійної держави вимагає від кожного громадянина самовизначення і національного самоусвідомлення себе як громадянина України. Пріоритет на виховання національно свідомих, духовно багатих, всебічно розвинутих громадян України визначений у нормативно-правових, освітніх документах та відображений у державних виховних концепціях. Сьогодні важливо, щоб українська молодь мала свою життєву позицію, виражену у ставленні до власної країни, загальнолюдських і національних цінностей, народної культури, традицій.
14 жовтня 2013 року студенти групи ПР-503С разом із наставником Юрієм Пивоваром відвідали один із найбільших медичних музеїв не тільки в Україні, але і у Європі – Національний музей медицини України. У ході екскурсії студентів вразили своєю оригінальністю експозиційні сцени зі столичного медичного літопису, адже фігури Миколи Пірогова, Володимира Караваєва, Данила Заболотного та інших осіб виготовлені у повний зріст зі стоматологічної фотополімерної пластмаси, відтворюючи реальні події минулого. Крім стендової експозиції в музеї створені оригінальні інтер’єри з портретними фігурами відомих вчених і лікарів та діорами, присвячені найбільш визначним подіям в українській медицині. 24 жовтня 2013 р. студенти груп ПР-105, ПР-202, ПР-404 Юридичного інституту відвідали Національний музей історії Києва. Експозиція музею знайомить з історією міста, починаючи з перших поселень на його території. Музейне зібрання складається з археологічних матеріалів, знайдених на території міста, етнографічної і нумізматичної колекцій, колекції ікон, стародруків, поштових листівок, побутових речей киян різних часів, а також тематичних комплексів ХХ ст. Студенти із задоволенням переглянули експозиції музею, адже дуже важливо зберегти історію українського народу для наших нащадків. 29 жовтня студенти груп ПР-301 та ПР-302 в супроводі наставників Олени Макеєвої та Ірини Слободської відвідали Музей однієї вулиці, що розташований на Андріївському узвозі і присвячений його історії. Майбутні правники були вражені експозиціями музейних вітрин, які розповідають про Андріївську церкву, Замок Річарда Левове серце та інші будівлі Андріївського узвозу. Студенти здійснили екскурс в минуле, побачивши дамські сукні, парасолі і капелюшки, чоловічі смокінги, рукавички і сумочки, гральні карти, грошові банкноти, патефони і швацькі машинки, посуд і столові прилади, абажури і керосинові лампи, американську друкарську машинку, касовий апарат, адже все це - речові докази минулої епохи. Такі заходи виховують у студентів пізнавальний інтерес до історичного минулого міста Києва, розширюють їх кругозір та формують естетичні смаки.