27 лютого 2013 року в Юридичному інституті Національного авіаційного університету відбувся семінар-презентація «Вища освіта за кордоном: мрії та реалії» підготовлений студентами-магістрами та доктором соціологічних наук, професором, професором кафедри теорії та історії держави і права Наталією Шуст. Актуальність проведення семінару обумовлено зростаючою роллю вищої освіти як стратегічного ресурсу поліпшення добробуту людей в різних країнах світу.
У семінарі взяли участь: експерт Європейської Робочої групи „Структурні реформи вищої освіти”, представник Групи супроводу Болонського процесу від України, Національний кореспондент із запровадження Рамки кваліфікацій вищої освіти ЄПВО (Рада Європи) Іван Бабин; завідувач навчально-методичного відділу Вінницького медичного університету, д.м.н., професор Людмила Фоміна; керівництво Інституту, викладачі кафедри теорії та історії держави і права, а також студенти-магістри Юридичного інституту. Під час проведення семінару піднімались актуальні питання розвитку та вдосконалення системи вищої освіти в різних країнах світу, а саме: України, Європейського Союзу, Скандинавії, Китаю, Австралії, Шотландії, Сполучених Штатів Америки. Порівнюючи різні системи вищої освіти, учасники семінару визначили переваги та недоліки вищої освіти в Україні. Зокрема, звернули увагу на такий її недолік як непрозорість та відзначили невідкладні завдання щодо входження України до Європейського простору вищої освіти.