Сучасний період трансформацій українського суспільства впливає на всі складові культурної сфери. Особливо яскраво ці процеси прослідковуються у театрально-художній діяльності, яка вивела на перший план значимість соціальних факторів, обумовивши необхідність перегляду моральних цінностей.
На виконання Плану виховної роботи Юридичного інституту 25 лютого 2013 року студенти групи ПР-402 разом із наставником Яною Горбатюк відвідали Національний академічний театр російської драми ім. Лесі Українки, де переглянули музичний спектакль Жана Франсуа Реньяра «Любовное безумие». Також, 25 лютого студенти групи ПР-102 разом із наставником Юлією Белугою відвідали театр драми і комедії на лівому березі, де подивились новинку їх репертуару «Чотири причини вийти заміж». Театральне мистецтво впливає на формування духовної культури особистості, що є неодмінною складовою професійної культури юриста.