3 грудня 2012 року на виконання Плану заходів профілактики правопорушень в Юридичному інституті відбулось чергове засідання Центру медіації. Метою його роботи є обговорення студентами спільно з дирекцією та викладачами інституту не лише питань протиправної поведінки молоді та шляхів її попередження, а й актуальні культурологічні, соціально-етичні та інші проблеми сьогодення.
У доповіді «Культура поведінки в спілкуванні» студентка групи ПР-104 Ільєнко Ірина зауважила, що спілкування з іншими людьми – це наука, мистецтво, якого потрібно навчатися все життя. Володіючи навичками культури спілкування, людина зможе уникнути багатьох проблем, конфліктів, швидше досягне життєвих цілей та успіхів у роботі. Остапчук Руслана (група ПР-103) у доповіді «СНІД- сучасна проблема людства», присвяченій Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом (1 грудня), навела загрозливі статистичні дані та причини поширення цієї страшної хвороби, зауважила на симптомах та шляхах попередження ВІЛ. Видмеденко Ольга (група ПР-301) у доповіді «Головне – людина, а не її інвалідність» до Міжнародного дня інвалідів (3 грудня) звернула увагу, що інвалідність не повинна бути тавром з глибокою соціальною ізоляцією, відтак, суспільство повинно забезпечити інвалідам їх реальну участь в різних сферах життєдіяльності та сприяти самореалізації. Ознайомитися докладно з доповідями студентів можна в рубриці «Молодь і закон» на сайті Юридичного інституту: www.law.nau.edu.ua