Важливим напрямком освітньої діяльності вищого навчального закладу є участь викладачів у наукових заходах в Україні та за її межами. Так, 15 листопада 2017 року доцент кафедри теорії та історії держави і права Навчально-наукового юридичного інституту Олена Макеєва взяла участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Сервісна економіка в умовах глобальної конкуренції: правовий та інституційний вимір», що проходила у Київському національному торговельно-економічному університеті.
У роботі конференції взяли участь закордонні гості з Литви та Польщі, а також представники органів державної влади, науково-дослідних установ, провідних вищих навчальних закладів. Науковий захід проходив у формі спілкування на дискусійних платформах, що дає можливість поділитися власними здобутками, а також здобути досвід українських та закордонних колег. Олена Макеєва виступила з доповіддю «Безпека підприємництва: теоретико-правові засади». Таке вільне спілкування відкриває горизонти для отримання контактів із закордонними колегами, що у подальшому стане підґрунтям для міжнародної співпраці вищих навчальних закладів. Результати роботи будуть впроваджені під час викладання юридичних дисциплін, адже участь у науково-дослідній роботі сприяє формуванню правової культури та правового світогляду майбутніх висококваліфікованих фахівців у галузі права, а також підвищенню професійної компетентності викладачів.