01 грудня 2016 року в Навчально-науковому Юридичному інституті відбувся міжвузівський круглий стіл на тему «Всесвітній день боротьби зі СНІДом», організатором якого була Студентська рада Інституту.
Мета заходу – інформування молоді про проблему ВІЛ/СНІД та виховання у студентів толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей у суспільстві. Участь у круглому столі взяли представники Студентської ради НАУ, Студентської ради НН ІЕМ, а також Студентського парламенту КУП НАН України. Відкрила роботу круглого столу за запрошенням голови СР НН ЮІ Тетяни Лукашенко директор Інституту, д.ю.н., доцент Ірина Сопілко, яка зазначила, що на сьогодні в Україні епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекції залишається напруженою – продовжується її поширення серед населення, зростає кумулятивна кількість ВІЛ-інфікованих осіб і хворих на СНІД. Тому уряд повинен створити ефективні заходи й правозахисну систему, котрі б сприяли зменшенню поширення хвороб, що передаються статевим шляхом, ВІЛ-інфекції та СНІДу, а також вести просвітницьку діяльність, яка є одним із головних чинників формування толерантного ставлення з боку громадськості до ВІЛ-інфікованих осіб. Така робота сприятиме підвищенню ефективності заходів, що попереджають поширення ВІЛ-інфекції та СНІДу. Захід продовжився обговоренням державної політики уряду України в боротьбі з поширенням венеричних хвороб, ВІЛ-інфекції й СНІД та окресленням деяких недоліків законодавчих актів, а також напрямів їх подолання. Студент НН ІЕМ Михайло Химиця поділився із колегами своїм життєвим досвідом у волонтерській діяльності для хворих на ВІЛ/СНІД та навів статистичні дані захворювання за останні роки. Наприкінці заходу до слова були запрошені представники КУП НАН України, які подякували за співпрацю та запропонували голові СР НН ЮІ Тетяні Лукашенко підписати меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між представницьким органом студентського самоврядування КУП НАН України та НН ЮІ НАУ. Після обговорення умов меморандуму, даний документ було підписано головою СР НН ЮІ та президентом парламенту КУП НАН України. Дана зустріч сприяла формуванню у молоді розуміння про цінність життя людини та спонукала боротися із проблемами, які існують сьогодні в Україні.