У Навчально-науковому Юридичному інституті НАУ триває гаряча пора – проводиться профорієнтаційна робота серед старшокласників загальноосвітніх навчальних закладів м. Києва та регіонів України.
Свідченням ефективності проведення професійної орієнтації молоді науково-педагогічними працівниками інституту є велика кількість прийнятих заяв та лідируюча позиція серед інститутів НАУ щодо набору абітурієнтів за однією спеціальністю протягом останніх трьох років вступної компанії. Варто відзначити, що профорієнтаційна робота викладачами інституту щороку проводиться із застосуванням нових інноваційних методик. Старшокласники не лише отримують інформаційно-довідникову літературу НАУ та структурних підрозділів університету, які здійснюють підготовку висококваліфікованих працівників у сфері авіації, а також безпосередньо беруть участь у заходах, які проводяться в стінах інституту, таких як: круглі столи, науково-практичні семінари, майстер-класи, судові дебати, студентський проект «День дорослого життя», Дні відкритих дверей тощо. Так, з 14 по 18 листопада 2016 року старшим викладачем кафедри кримінального права і процесу Анною Рибіковою в межах профорієнтаційної діяльності проведено бесіди із старшокласниками загальноосвітніх середніх шкіл №166, №7, № 144, №115 м. Києва на теми, пов’язані із проблемами віктимології та суїцидальної поведінки неповнолітніх, попередження злочинності малолітніх. Під час зустрічей обговорювались причини вчинення злочинів неповнолітніми та шляхи їх попередження. У ході бесід старшокласники цікавились методикою розкриття злочинів, психологічними аспектами роботи працівників правоохоронних органів. Протягом 16-18 листопада 2016 року старшим викладачем кафедри цивільного права і процесу Юлією Белугою проведено лекції для учнів 10-11 класів загальноосвітніх середніх шкіл №202, №212, №218, №152 м. Києва. Очікуваними результатами від проведених заходів є: формування навичок здорового способу життя серед молоді, отримання знань, які допоможуть правильно зробити вибір в любих життєвих ситуаціях, вироблення в молоді навичок і звичок правомірної поведінки, формування в учнів активної позиції у правовій сфері – нетерпиме відношення до правопорушень, прагнення взяти участь у боротьбі з цими негативними явищами, вироблення уміння протистояти негативному впливові серед оточуючого середовища. Також, 17-18 листопада 2016 року доцентом кафедри цивільного права і процесу Ганною Грабовською у загальноосвітніх навчальних закладах I-III ступенів №189, №147, №192 та в гімназії №39 ім. Богдана Хмельницького м. Києва проведено лекції-диспути на тему «Правова культура молоді в розбудові правової держави». Під час зустрічей лектор акцентувала увагу старшокласників на підтримання належної правової культури та правової освіти в Україні, які безпосередньо впливають на якість норм права, правил поведінки, за допомогою яких регулюються відносини у різних сферах діяльності суспільства. Колектив Навчально-наукового Юридичного інституту бажає кожному абітурієнту зробити правильний, обдуманий вибір, бо від наступних років навчання залежить надійне майбутнє кожного громадянина держави.