14 та 16 листопада 2016 року асистентом кафедри кримінального права і процесу Навчально-наукового Юридичного інституту Алісою Логвиненко та старшим викладачем кафедри Анною Тодосієнко проведено профорієнтаційну роботу серед учнів 9-11 класів Стеблівської ЗОШ I-III cтупенів ім. І.С. Нечуя-Левицького у формі правового лекторію на тему: «Запобігання злочинної поведінки серед молоді» та серед учнів 10-11 класів гімназії «Фортуна» м. Києва у формі правового лекторію на тему: «Профілактика злочинності серед молоді»
Боротьба зі злочинністю неповнолітніх – одна з центральних проблем. Злочинність неповнолітніх у порівнянні з дорослими відрізняється високим ступенем активності та динамічністю. Люди, які стали на шлях вчинення злочинів у юному віці, важко піддаються виправленню та перевихованню і є резервом для дорослої злочинності. Тому під час проведення даного правового лекторію були проаналізовані ознаки, види, причини злочинності молоді і запропоновано заходи протидії цьому негативному соціальному явищу. Наприкінці був проведений брейн-ринг на тему «Право – наука добра і справедливості», де школярі мали змогу перевірити свої знання з правознавства та були нагороджені дипломами за призові місця. На завершення даного заходу старшокласники також отримали інформацію про напрямки підготовки, спеціалізації, терміни навчання в Навчально-науковому Юридичному інституті, отримали буклети та іншу інформаційну-довідкову продукцію Національного авіаційного університету. Проведення такого роду заходів допомагає учням детальніше зрозуміти сутність злочинної поведінки та запобігти її вчиненню у майбутньому.