27 квітня 2016 року для студентів 1 курсу Навчально-наукового Юридичного інституту проведено презентацію «Національна ідея в творчості І. Франка», присвячену 160-річчю народження поета.
Мета - формування національної свідомості молодого покоління. У вступному слові старший викладач кафедри теорії та історії держави і права Олена Макеєва зазначила, що національна ідея – це та іскра, яка запалює вогонь боротьби за кращу долю України. Іван Франко – це митець, в якому горіла та іскра та, який був і залишається великим національним поетом і громадським діячем. Він указав нації на правильний шлях – шлях свободи, національної суверенності, шлях побудови своєї державності. Під час розповіді студенти групи ПР-101 Тетяна Атаманчук, Ірина Капустяк, Юлія Демченко нагадали своїм одногрупникам про життєвий шлях поета, його творчість, політико-правові погляди. Діана Пустовойт, Наталія Кириленко, Ілона Гуцал зупинилися на громадській та політичній діяльності українського митця. Цікаві слайди ілюстрували захоплюючі розповіді студентів. Такі заходи формують у майбутніх юристів почуття патріотизму та національної свідомості.