У відповідності до вимог нового закону «Про вищу освіту» пріоритетним напрямком освітньої діяльності є участь викладачів у наукових заходах. 19 квітня 2016 року старший викладач кафедри теорії та історії держави і права Олена Макеєва взяла участь у щорічній міжнародній науково-практичній конференції Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України «Право і прогрес: складові забезпечення в сучасних умовах».
У конференції взяли участь відомі вчені-юристи, а також представники органів державної влади, наукових та навчальних закладів. З вітальним словом до учасників конференції звернулися директор Інституту держави і права ім. В.М. Корецького, академік НАН України Ю.С. Шемшученко, Голова Конституційного Суду України Ю.В. Баулін, заступник Міністра юстиції України О.П. Іванченко та інші. Під час пленарного засідання конференції виступили такі відомі вчені: А.О. Селіванов, В.Ф. Сіренко, Н.М. Оніщенко, В.В. Костицький, С.Д. Гусарєв, С.В. Бобровник, О.І. Ющик, Н.М. Пархоменко та інші. У ході секційних засідань виступали викладачі, аспіранти та молоді вчені. Олена Макеєва, яка в минулому році захистила кандидатську дисертацію у зазначеному інституті, не втрачає наукових зв’язків і виступила з доповіддю «Правова комунікація як складова прогресивного розвитку суспільства». Такі заходи з наукової роботи мають велике пізнавальне значення та сприяють підвищенню рівня професіоналізму викладачів.