У березні 2016 року доцентом кафедри кримінального права і процесу Навчально-наукового Юридичного інституту Михайлом Кумановським проведено інтерактивні лекції з учнями 10-х та 11-х класів Гімназії №257, Спеціалізованої школи №193 з поглибленим вивченням української мови і літератури, Спеціалізованої школи №20, Середньої загальноосвітньої школи № 242 м. Києва та Бучацької ЗОШ №1 Тернопільської області на тему: «Професія юриста: плюси та мінуси».
Професія юриста, як своєрідний вид соціальної діяльності, виділяється серед інших цілим рядом специфічних властивостей, зумовлених тією роллю, яку відіграють право і законність у житті суспільства. Охорона прав і законних інтересів громадян, безкомпромісна боротьба з правопорушеннями, висококваліфіковане розв'язання різноманітних юридичних проблем є змістом повсякденної діяльності юристів і разом з тим являється їх професійним обов'язком. Обираючи цю професію абітурієнт повинен зважати на надзвичайно велику відповідальність за кожне своє рішення та кожну свою дію. Наприкінці зустрічей Михайлом Кумановським зосереджено увагу присутніх на основних завданнях та напрямах діяльності Національного авіаційного університету як одного з провідних вищих навчальних закладів України.