З метою підвищення правової свідомості та правової культури майбутніх правників, ознайомлення на практиці з порядком конституційного провадження та судочинства 12 грудня 2011 року студенти І курсу Юридичного інституту під керівництвом старших викладачів кафедри теорії та історії держави і права Олени Макєєвої та Ірини Слободської відвідали Конституційний Суд України – єдиний орган конституційної юрисдикції в Україні.
Під час екскурсії студенти познайомилися з історією становлення Конституційного Суду України як органу конституційного контролю і органу юстиції, його основними завданнями та повноваженнями щодо гарантування верховенства Конституції України як Основного закону на всій території нашої держави, а також структурою, функціями Секретаріату Конституційного Суду України, порядком звернення громадян та порядком розгляду їх звернень і особистого прийому в Конституційному Суді України. Завершенням екскурсійної програми став огляд Зали судових засідань, архіву, бібліотеки з її унікальними фондами, музею та прес-центру Конституційного Суду України.