5 жовтня 2015 року студенти академічних груп ПР-202 та ПР-302 Навчально-наукового Юридичного інституту у супроводі наставників Юлії Юринець та Ігоря Розума відвідали один із найвизначніших символів та історичних архітектурних памʼяток української столиці, збережену оборонну споруду стародавньої Русі, головний в’їзд до древнього Києва – Золоті ворота.
У ході огляду споруди студенти змогли детально ознайомитися із основними історичними передумовами виникнення назви «Золоті», що була присвоєна воротам за аналогією із головним в'їздом до Константинополя, куди, у свою чергу, назва прийшла з Єрусалима – так називався парадний в'їзд в юдейську столицю. Увага студентів також була зосереджена на тому, що традиція називати головні ворота «золотими» підкреслювала християнську спадкоємність і амбіції давньоруської столиці. Ворота вінчала Благовіщенська церква, купол якої також був позолочений, що надавало назві додатковий доказ. Відвідування пам’ятки сприяло розширенню кола знань студентів щодо історичного розвитку столиці України – міста героя Києва у період правління князя Ярослава Мудрого (978-1054 р.р.).