02 жовтня 2015 року асистентом кафедри кримінального права і процесу Навчально-наукового Юридичного інституту Світланою Циганій у загальноосвітній середній школі №16 з поглибленим вивченням англійської мови м. Києва проведено лекцію «Віктимологія: як не стати жертвою насильства».
Під час заняття Світлана Циганій розкрила поняття «віктимологія», соціологічні, психологічні, криміналістичні теорії віктимності, цілі та функції віктимологічної профілактики злочинів, а також вказала на чинники, що впливають на віктимність та складові структури безпеки особистості. Проведення тематичних заходів серед молоді є одним із функціональних завдань науково-педагогічних працівників, які спрямовані на нейтралізацію причин та умов злочинності, недопущення вчинення злочинів неповнолітніми особами.