Напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, 25 квітня 2015 року студенти груп ПР-105 та ПР-106 Юридичного інституту разом із наставниками Іриною Рущак та Вікторією Кір’ян відвідали Національний музей «Чорнобиль», який став одним із перших музеїв, відкритих у незалежній Україні.
Драматичний та експресивний за художнім вирішенням, надзвичайно інформативний і технічно оснащений музей розповідає про катастрофу 1986 року – одну з найтрагічніших сторінок світової та української історії. Загальна атмосфера музею починає відчуватися вже при вході. На першому поверсі музею, у виставковому залі студенти ознайомились з унікальною тематичною виставкою «Несподіваний заповідник: Чорнобильська зона відчуження з точки зору зоолога», що була відкрита 1 липня 2014 року. В експозиції понад 100 фотографій, таксидермічні опудала тварин, птахів, наукові інформаційні блоки, карти, авторами яких є українські натуралісти – зоологи, орнітологи, радіоекологи, безпосередні дослідники дикої природи зони відчуження. Пересуваючись далі по музею, студенти оглянули безліч основних експонатів: документи, карти з грифом «таємно», фотографії, старовинні ікони, предмети народного мистецтва, особисті речі ліквідаторів, дитячі іграшки, копії державних рішень про засекречування відомостей, пов’язаних із катастрофою. Найцікавішою видалася трифазна діорама «Чорнобильська АЕС до, під час і після аварії»: ніби на наших очах відбувався вибух і руйнування атомної станції, а потім над зруйнованим блоком виріс саркофаг. По завершенню заходу студенти дійшли висновку що кожен, хоч раз в житті, повинен відвідати музей Чорнобиля і завжди пам’ятати про тисячі людей, на плечі яких лягла тяжка ноша ліквідації наслідків аварії, ноги яких топтали радіаційний пил, а тіла вбирали в себе смертоносні рентгени та всіма силами сприяти недопущенню подібної катастрофи в майбутньому, адже саме ми відповідальні за своє майбутнє і майбутнє своїх нащадків!