9 грудня 2014 року в Юридичному інституті відбувся конкурс «Судові дебати – 2014», проведений в рамках вивчення навчальної дисципліни «Риторика» провідним викладачем Світланою Головко.
До участі у хвилюючому дійстві були залучені як найбільш активні представники студентської спільноти, так і провідні науково-педагогічні працівники. Надзвичайно продуктивно та неупереджено працювало журі конкурсу у складі завідувачів кафедр під головуванням директора Юридичного інституту Ірини Сопілко. Свої уміння та навички, що набуваються у процесі опанування дисципліни «Риторика» і є невід’ємною складовою професійної компетентності майбутнього фахівця з права, публічно продемонстрували студенти 2-го курсу ЮІ. Справжніми зірками, що яскраво засяяли на інститутському небосхилі завдяки своїм талантам, виявили нові грані своєї неповторної індивідуальності під час конкурсу, стали студенти-переможці в наступних номінаціях: «Краща промова»: у ролі судді – Тетяна Даценко (група ПР-202), Наталія Степанківська (група ПР-205); у ролі адвоката – Павлина Мельник (група ПР-204); у ролі прокурора – Роман Шандра (група ПР-203); у ролі відповідача – Владислав Тодчук (група ПР-205); у ролі потерпілої – Ірина Кунц (група ПР-203); у ролі свідків – Руслана Романенко (група ПР-205), Аліна Шостак (група ПР-203); «Майстер іміджу»: у ролі секретаря – Аліна Моргун (група ПР-203); у ролі розпорядника – Віталій Шелест (група ПР-201); «Найкомунікабельніший оратор»: у ролі адвоката – Любов Гуріна (група ПР-203). Перемогу в номінації «Глядацькі симпатії» здобула команда групи ПР-201, а номінація «Найактивніші вболівальники» дісталася групі ПР-205. Серед п’яти команд-учасниць конкурсу призові місця розподілилися наступним чином: третьою стала група ПР-202, друге місце здобула група ПР-205, а перемогу святкувала група ПР-203. Промови, виголошені у межах конкурсу, засвідчили високий рівень теоретичної та практичної підготовки його учасників, особливу творчу атмосферу, яка сформувалася в Юридичному інституті і відзначається щирою емоційністю, новизною й оригінальністю думки, мистецтвом красномовства.