25 листопада 2014 року в Юридичному інституті проведено круглий стіл на тему: „Формування української держави в умовах сьогодення”. Мета - висвітлення питань у системі державотворення в умовах сьогодення в Україні.
Участь у заході прийняли студенти-першокурсники Юридичного інституту під керівництвом к.ю.н., доцента кафедри теорії та історії держави і права Наталії Пильгун. Під час проведення круглого столу обговорювалися проблемні питання функціонування сучасної української держави, а саме: цінність нації та її вплив на формування сучасної української держави; питання правового виховання молоді; проблеми модернізації української держави та боротьби українського народу за незалежність; інтеграції України в європейський простір; питання національної свідомості, як основи формування сучасної держави; етапи становлення нової української держави та цінності і значення історії для формування сучасної України. У ході проведення круглого столу відбулися дебати з приводу сучасних подій в Україні та ролі молодого покоління у системі державотворення в Україні. Під час підведення підсумків учасниками зроблено висновки, що суспільство за своєю природою, функціональним змістом має бути висококультурним, з морально-правовими цінностями та небайдужим до державних проблем, а держава в свою чергу має сприяти активній участі громадян у формуванні правових основ регулювання суспільних відносин.