АбітурієнтуСтудентуАспіранту
Юридичний факультет

ЮРИДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Національного авіаційного університету

П’ятниця, 22 Листопада 2024, 14:41
Викладачі та аспіранти Юридичного факультету прийняли участь у науково-практичній конференції «Україна в умовах соціальної та цифрової трансформації: шляхи до сталого розвитку та повоєнної відбудови»

З метою вивчення та обговорення сучасних тенденцій у цифрових трансформаціях та розвитку інформаційного суспільства в Україні, а також вшанування пам’яті видатного вченого, керівника Наукового центру цифрової трансформації і права ДНУ ІІБП НАПрН України, доктора юридичних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, лауреата премії імені Ярослава Мудрого за видатні досягнення в науково-дослідній діяльності з проблем правознавства Баранова Олександра Андрійовича, 22 листопада 2024 року науково-педагогічні працівники Юридичного факультету Ірина Устинова, Олексій Костенко та аспіранти кафедри конституційного і адміністративного права Світлана Келип, Віталій Коломойцев прийняли участь  у науково-практичній конференції  «Україна в умовах соціальної та цифрової трансформації: шляхи до сталого розвитку та повоєнної відбудови»

Організатором заходу виступив Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України

Конференція у форматі гайд-парку зібрала юридичну спільноту провідних українських науковців, експертів, представників державних організацій та наукових установ, молодих вчених у галузі соціальних та цифрових трансформацій, сталого розвитку та повоєнної відбудови. 

З вітальним словом до колег звернувся Володимир Пилипчук, директор Державної наукової установи «Інститут інформації безпеки і права НАПрН України», доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук України та Олександр Дорошенко, директор Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності НАПрН України, кандидат юридичних наук, старший дослідник.

Серед обговорюваних тем були:

– сталий розвиток України;

– глобальні перспективи цифрової трансформації;

– правове регулювання інновацій та впровадження штучного інтелекту;

– використання імерсивних технологій та щтучного інтелекту: правові та етичні наслідки для сфер освіти, науки, інновацій, державних послуг та інших сфер. 

Учасниками зазначено, що Україна є в числі країн, які є  лідерами  в процесі інформатизації суспільства та просування технологій штучного інтелекту в суспільне життя.

Проведена конференція  стала  науковим гайд-парком, де зібралися  колеги та послідовники видатного вченого Олександра Баранова, які вшанували  його пам’ять,  обговорюючи сучасні проблеми України, нові ідеї та рішення у сферах права, цифрових технологій та суспільних трансформацій, а також спільно розробили пропозиції для розвитку своєї країни. Викладачі та аспіранти Юридичного факультету мали змогу долучитися до кола наукових дискусій та подати свої тези до матеріалів конференції.


 Для довідки. Олександр Андрійович Баранов – видатний український вчений у галузі права та цифрових технологій, чиє життя стало прикладом відданості науці та суспільству. Його кар’єра охоплювала численні досягнення в науковій діяльності, викладацькій роботі та впровадженні нових ідей, які сьогодні формують основу правового забезпечення цифрової трансформації в Україні.  Як керівник Наукового центру цифрової трансформації і права ДНУ ІІБП НАПрН України, Баранов О.А. працював над створенням основ правового регулювання цифрових технологій, таких як Інтернет речей та штучний інтелект, що стали ключовими аспектами цифровізації в Україні.

©2010-2024 Національний авіаційний університет Юридичний факультет