АбітурієнтуСтудентуАспіранту
Юридичний факультет

ЮРИДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Національного авіаційного університету

Вівторок, 13 Травня 2025, 09:57
Суддею Полтавського районного суду Полтавської області Стеллою Цибізовою проведено майстер-клас для студентів-правників

13 травня 2025 року суддя Полтавського районного суду Полтавської області, тренер-викладач Національної школи суддів України, кандидатка на посаду судді Вищого суду з питань інтелектуальної власності (IP-суду) Стелла Цибізова провела для студентів-магістрів спеціальності D8 Право Факультету права та міжнародних відносин майстер-клас щодо особливостей розгляду справ з питань права інтелектуальної власності.

У своєму виступі суддя приділила увагу особливостям судового розгляду спорів у сфері права інтелектуальної власності з урахуванням міжнародного досвіду, а також поділилася з присутніми власним досвідом проведення тренінгів із розгляду різних спорів судами, які проводяться для чинних суддів з метою підвищення їх кваліфікації.

«В Україні судова практика з питань права інтелектуальної власності ще не надто поширена, однак із кожним роком спостерігається динаміка у бік її збільшення. Можливо це пов’язано з тим, що вирішення таких спорів потребує спеціальних знань, зокрема, у галузі технічних наук, якщо питання стосуються об’єктів права промислової власності та спеціальних знань у інших сферах. По суті це й є найскладнішим, як для учасників спору щодо об’єктів права інтелектуальної власності, так і для посередників, які намагаються його врегулювати», зазначила пані Стелла.

На думку судді, корисним було б під час розгляду справ щодо порушення прав на об’єкти інтелектуальної власності залучати відповідних фахівців, які б давали кваліфіковані висновки по справі. При цьому судді мають з’ясовувати у кожному окремому випадку, чи не виходить експерт за межі його компетенції.

Підводячи підсумки зустрічі, Стеллою Цибізовою зазначено, що на сьогодні вітчизняне правосуддя готове належним чином розглядати справи, пов’язані з порушення прав на об’єкти інтелектуальної власності. Однак на практиці досі постають питання щодо з’ясування судової юрисдикції та можливості застосування норм міжнародного права. Тому пришвидшення роботи Вищого суду з питань інтелектуальної власності (IP-суду) було б доцільним і вирішило б багато проблем щодо розгляду даного виду справ.

©2010-2024 Національний авіаційний університет Юридичний факультет