АбітурієнтуСтудентуАспіранту
Юридичний факультет

ЮРИДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Національного авіаційного університету

П’ятниця, 1 Листопада 2024, 11:44
Результати анкетування  «Психічне здоров’я молоді в умовах воєнного стану»

Протягом жовтня 2024 року, з метою визначення впливу війни на психічне здоров’я студентів та пошуку шляхів вирішення проблем, які турбують молодь, подолання упередженості та формування звички піклуватись про власне ментальне здоров’я, на Юридичному факультеті  проведено опитування студентів спеціальностей 081 «Право» та  262 «Правоохоронна діяльність».

    Такого виду анкетування  проводиться уже третій рік поспіль. На запитання анкети у цьому навчальному році, ми отримали наступні відповіді від респондентів:

  • «Чи змінили Ви місце проживання з початком військової агресії?» – 17,5 % опитаних студентів відповіли «так» (2023 рік – 24 %). 
  • «Чи виникають у Вас труднощі з підготовкою до практичних занять? – 26,7 % відповіли «так» (2023 рік – 28 %). 
  •  «Чи виникають у Вас труднощі з концентрацією уваги, наприклад, під час занять?» – 32,1 % студентів відповіли позитивно (2023 рік – 36 %). 
  •  «Чи відчували Ви зниження інтересу до навчання та виконання практичних завдань?» – 44,2 %  респондентів відповіли позитивно (2023 рік – 46 %). 
  • «Чи відчуваєте Ви потребу психологічної допомоги та підтримки психологів-фахівців?» – лише 8,3 % відчувають таку потребу (2023 рік – 23 %). 
  •  «Чи зменшилося останнім часом Ваше спілкування з рідними, друзями, знайомими?» – 35,4 % відповіли «так» (2023 рік – 36 %). 
  •  «Чи є у Вас хтось, із ким би Ви могли відверто та довірливо поговорити про свої проблеми?» – 87,4 % відповіли «так» (2023 рік – 74 %). 
  •  «Чи часто Ви почуваєтеся пригніченим, засмученим?» – 23,3% студентів мають таку проблему (2023 рік – 36 %). І навіть 27,1% опитаних постійно насторожені, занадто пильні і перебувають в очікуванні небезпеки (2023 рік – 37 %).

 Аналіз результатів підтвердив  необхідність подальшої роботи щодо зміцнення психічного здоров’я студентів, адже психічне здоров’я – це стан благополуччя, у якому молода людина реалізує свої здібності, може протистояти звичайним життєвим стресам, продуктивно навчатись. Психічне здоров’я є основою благополуччя кожної людини й ефективного функціонування студентського колективу.

    Щодо бажаної тематики зустрічей з психологами, то респонденти висловились щодо  допомоги у здобутті навиків управління стресом  і тривогою – техніками зниження рівня тривожності, спричиненої воєнними подіями. Також молоді люди прагнуть  розвивати емоційну стійкість, здобувати  навички адаптації до стресових ситуацій та криз. Важливим для молоді є збереження мотивації та цілей – підтримка в розвитку мотивації, планування майбутнього та досягнення особистих цілей в умовах війни.

     Війна несе серйозні загрози психологічному здоров’ю та благополуччю переважній більшості населення України, в тому числі і молоді. Проблема ускладнюється негативним соціальним ставленням до психологічних проблем, сприйняття людини з ментальними порушеннями через призму хибних стереотипних уявлень. Як наслідок – ігнорування власного стану, уникнення звернень до спеціалістів та замовчування. Тому важливо всіляко сприяти налагодженню комфортного спілкування в академічних групах, спонукати до обміну думками, підтримки одне одного – усе це допоможе відчувати себе в тонусі та зберегти життєві сили.

©2010-2024 Національний авіаційний університет Юридичний факультет