Національного авіаційного університету
На Юридичному факультеті Національного авіаційного університету триває втілення в життя проєкту «Реалізація випускників-юристів авіаційного закладу вищої освіти». До його реалізації активно долучаються випускники різних років випуску. Черговий матеріал цієї рубрики присвячений історії професійного становлення й успіху випускника 2009 року, юриста в сфері юридичних інновацій як в Україні, так і на міжнародному рівні Дмитра Форемного.
Дмитро є успішним юристом та підприємцем, який завжди прагнув поєднувати інновації та юридичну сферу. Він закінчив Юридичний інститут «Інститут повітряного та космічного права» Національного авіаційного університету здобувши освітній ступінь «бакалавр» та «магістр» за спеціалізацією «Господарське право». За рекомендацією керівництва інституту продовжив навчання в Тілбурзькому університеті (Нідерланди), отримавши диплом з відзнакою освітнього ступеня «магістр» з Міжнародного бізнес-права.
Як підприємець він брав участь в навчальній програмі від Founder’s Insitute та пройшов міні-магістратуру в Бостонському університеті.
Свою кар’єру Дмитро розпочав як корпоративний юрист, працюючи в міжнародних компаніях PPD та Lysoform Ukraine, а також юридичній фірмі Salvius Legal в Нідерландах. Однак його захоплення інноваціями призвело до того, що він створив кілька власних проєктів, спрямованих на розвиток юридичних інновацій.
У 2016 році Дмитро спільно з партнерами заснував Legal Startup Crash Test – регулярний захід, який проходить в неформальній атмосфері для представлення юридичних стартапів. Він провів більше 30 таких заходів.
Також він став співзасновником та директором Громадської організації «ЛІГАЛ ІННОВЕЙШНЗ» (Legal Innovations NGO або LinGo) – некомерційної організації, що й досі успішно займається просуванням інновацій у юридичній сфері в Україні та організовує проєкти для юристів та студентів.
Крім того, Дмитро представляв в Україні HiiL (The Hague Institute for Innovation of Law, пер. з англ. Гаагський інститут інновацій в праві) – некомерційний заклад, що сприяє використанню інновацій для покращення доступу до правосуддя. Він обіймав посади керівника акселератора та інноваційного хабу в Україні. Разом з HiiL протягом 2016-2022 років провів більше сотні конкурсів юридичних інноваційних стартапів, виступаючи у публічному просторі, в тому числі на міжнародній арені в Гаазі. За його сприяння залучено фінансування та отримано десятки тисяч євро грантів на розвиток українських стартапів.
У 2020 році Дмитро Форемний брав участь в програмі обміну в США під назвою «Ukrainian Business Leaders: Promoting Innovation and Entrepreship», де познайомився із своїми майбутніми партнерами по інвестиційній діяльності.
У 2021 році став співзасновником та Генеральним партнером інвестиційної та консалтингової компанії 3x Capital, яка фокусується на інвестуванні в стартапи, що працюють у сфері Web3. Є співзасновником освітнього проєкту 3x Education, де виступає в ролі ментора для учасників з питань розвитку Web3 startups.
Дмитро також був експертом III Всеукраїнської школи з IT- та Інтернет-права, постійно проводить хакатони та семінари для правників та представників бізнесу, виступає гостьовим лектором для студентів Національного авіаційного університету, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Амстердамського вільного університету (Нідерланди).
Є співавтором двох освітніх серіалів «Цифрові юристи», які створено Міністерством цифрової трансформації України за сприяння Міністерства освіти і науки України, Координатора проєктів ОБСЄ в Україні та за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).
Дмитро також є співавтором першого в Україні підручника «Юридичні інновації та стартапи» для студентів-юристів спеціальності 081 «Право», який видано у 2023 році. Підручник підготовлено Громадською організацією «Лабораторія юридичного дизайну» в рамках грантового проєкту «Сертифікатна програма «Школа юридичного дизайну», який здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Справедливість для всіх».
Історія реалізації Дмитра є успішним прикладом того, як юрист може поєднувати свою професійну діяльність з інноваціями та стартап-культурою. Завдяки своїй наполегливій праці та прагненню до змін, він зробив вагомий внесок у розвиток юридичних інновацій як в Україні, так і на міжнародній арені. Про LegalTech, стартапи юристів та власні факапи від Дмитра Форемного читайте, переходячи за посиланням: https://yur-gazeta.com/publications/actual/yak-ukrayinci-gaagu-pidkoryuvali.html.