АбітурієнтуСтудентуАспіранту
Юридичний факультет

ЮРИДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Національного авіаційного університету

Середа, 27 Травня 2020, 12:24
Проблеми і перспективи розвитку юридичної освіти в Україні

 

13 травня 2020 року кафедра теорії та історії держави і права Юридичного факультету організувала і провела на платформі Google Hangouts Meet науково-методичний онлайн-семінар «Проблеми і перспективи розвитку юридичної освіти в Україні».

З вітальним словом до учасників заходу звернулася Ірина Сопілко, декан Юридичного факультету НАУ, д.ю.н., професор. З доповіддю «Застосування технологій Болонського процесу в організації та проведенні занять на факультеті» виступив Іван Бородін, завідувач кафедри теорії та історії держави і права ЮФ НАУ, д.ю.н., проф., який узагальнив досвід реалізації кредитно-модульної системи навчання у підготовці майбутніх правників на Юридичному факультеті .

У заході взяли участь представники вітчизняних закладів вищої освіти. Тетяна Аріфходжаєва, доцент кафедри конституційного права, теорії та історії держави і права Міжрегіональної академії управління персоналом, к.ю.н., доц., яка у своєму виступі висвітлила проблеми розуміння деонтології в сучасній освіті. Тетяна Подковенко, доцент кафедри теорії та історії держави і права Юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету, к.ю.н., розглянула особливості юридичної освіти в сучасних умовах. Михайло Прохоренко, начальник кафедри правового забезпечення Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, к.ю.н., полковник юстиції, зосередив увагу на актуальних проблемах формування змісту освітньо-професійної програми офіцера оперативно-тактичного рівня ЗСУ зі спеціалізації «Організація правоохоронної діяльності у Збройних Силах України». Денис Тихомиров, докторант Національної академії внутрішніх справ, к.ю.н., схарактеризував основні принципи стратегічного планування в Україні. Вікторія Чорна, професор кафедри адміністративного права і процесу Державного вищого навчального закладу «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, д.ю.н., доц., торкнулась актуальних питань розвитку юридичної освіти в контексті проєкту Концепції розвитку юридичної освіти. Дмитро Курас, доцент кафедри історії держави і права Національної академії внутрішніх справ, к.і.н., доц., зосередив увагу на головних аспектах кореляції між розвитком правової освіти та еволюцією правової свідомості суспільства.

До обговорення питань семінару долучились науково-педагогічні працівники кафедри теорії та історії держави і права ЮФ НАУ. Світлана Головко, к.і.н., доц., акцентувала увагу на перспективах запровадження дуального навчання як однієї з форм здобуття вищої юридичної освіти. Виступ Олени Макеєвої, к.ю.н., доц., був присвячений актуальним питанням формування професійного світогляду правника у здобувачів вищої освіти. Наталія Пильгун, к.ю.н., доц., присвятила свій виступ теоретичним та практичним аспектам у юридичній освіті. Вікторія Череватюк, к.і.н., доц., актуалізувала питання розвитку юридичної науки. Старший викладач Ірина Варава, розкрила інституційні механізми захисту прав людини в умовах формування інформаційного суспільства. Старший викладач Оксана Миронець, к.ю.н., окреслила перспективи розвитку юридичної освіти в умовах боротьби з COVID-19. Старший викладач Людмила Шапенко зупинилась на проблемах інноваційного розвитку правничих шкіл. Асистент Марія Бухер проаналізувала стан розвитку вищої юридичної освіти в Україні на сучасному етапі.

Під час підведення підсумків заходу було обговорено перспективи розвитку системи фахової підготовки юристів в умовах трансформації вітчизняної освітньої галузі та окреслено практичні механізми її удосконалення з метою підвищення ефективності процесу формування загальних та спеціальних компетентностей майбутніх правників.

 

 

01 01 01
01 01 01
01 01  
©2010-2024 Національний авіаційний університет Юридичний факультет