Національного авіаційного університету
18 листопада 2021 року, в рамках договору про співпрацю, доцентом кафедри цивільного права і процесу Юридичного факультету Валерією Філінович для студентів Юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича проведено онлайн відкрите лекційне заняття на тему «Право інтелектуальної власності як основа існування прав авторів та винахідників».
«Сучасне суспільство неможливо уявити без використання об’єктів права інтелектуальної власності у найрізноманітніших сферах діяльності. Сьогодні ні в кого не викликає заперечень теза, що організація дієвої системи правозастосування в процесі створення та використання об’єктів інтелектуальної власності прямо впливає на розбудову національних науково-технологічних та науково-технічних сфер життя держави, підвищення їх інвестиційного іміджу, запровадження сприятливих інноваційних можливостей», зазначила Вікторія Філінович на початку заняття.
Змістовна частина лекції ґрунтувалася на сучасних підходах до розуміння поняття та змісту інтелектуальної власності. Студентів ознайомлено з поняттям інтелектуальної власності, авторського права та права промислової власності, змістом суб’єктивного авторського права, поняттям та функціями суміжних прав, їх об’єктами та суб’єктами, видами об’єктів права промислової власності, способами захисту прав інтелектуальної власності, а також із роллю Всесвітньої організації інтелектуальної власності в механізмі захисту прав патентовласників.
Заняття супроводжувалося різноманітним мультимедійним презентаційним матеріалом, що в свою чергу дозволило Валерії Філінович застосовувати методичні прийоми розповіді, показу, характеристики, пояснення, коментування, створити творчу робочу атмосферу та зберегти стійку увагу слухачів протягом лекції.
Присутні на занятті викладачі кафедри приватного права Юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Оксана Кіріяк, Марія Гудима-Підвербецька, Володимир Никифорак високо оцінили рівень проведеного заняття за змістовністю, інформативністю, логічністю, доказовістю та дохідливістю викладу матеріалу, його практичною значимістю для майбутніх юристів.