Національного авіаційного університету
У лютому на юридичному факультеті відбулося засідання Центру медіації, присвячене Міжнародному дню рідної мови та Дню державного герба України.
Студентка групи ПР-106 Вікторія Команецька розкрила історію свята, зазначивши, що саме 21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. Студентка зазначила, що рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.
Марина Концева, студентка групи ПР-302, дослідила історію виникнення Дня державного герба України. Цей день почали відзначати з 19 лютого 1992 року, коли постановою Верховної Ради України був затверджений один з чотирьох державних символів України – малий Державний герб у вигляді тризуба. Тризуб як державний символ України був обраний невипадково, адже він пов’язаний з нашою тисячолітньою державною, політичною i культурною історією. Своєрідною «візитівкою» будь-якої країни є її національна символіка. Разом з Конституцією, прапором і гімном України він є невід’ємною частиною офіційної символіки України, який повинні шанувати українці.
Заходи патріотичного характеру формують у молодого покоління пізнавальний інтерес до історичного минулого нашої держави та національну свідомість.