Національного авіаційного університету
22 лютого 2022 року для студентів Юридичного факультету Віце-президенткою ГО «Ла Страда Україна», адвокаткою Мариною Легенькою проведено лекцію-диспут на тему: «Діяльність громадських організацій в Україні».
Лектором розглянуто загальні напрями діяльності громадських організацій в Україні, охарактеризовано види громадських організацій, що діють в державі, визначено порядок фінансування та отримання грантових програм, міжнародний та український порядок державної реєстрації таких організацій. Зосереджено також увагу студентів на освітніх платформах, що мають 2 навчальні курса «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе» та «Базові навички медіатора в закладах освіти. Створення та координація діяльності служб порозуміння з числа учнів для проведення медіації за принципом «рівний-рівному-рівний»».
«Громадські організації – це неприбуткові організації, а за світовими стандартами – неурядові організації, тобто non-governmental organizations. Однією з таких організацій, яка ефективно здійснює свою діяльність в Україні є ГО«Ла Страда Україна», що створена у 1997 році як організація по протидії торгівлі людьми та забезпеченню безпечного виїзду за корон. Основна її мета – це профілактика різних проявів насильства та порушень прав осіб, притягнення до відповідальності винних осіб, що завдали насильство особам, уніфікація та розробка стандартів консультування, вивчення практики задля подальшого удосконалення законодавства в сфері розширення цінностей гендерної рівності, протидії домашньому насильству тощо», зазначила Марина Легенька.
У ході заняття відбулася плідна дискусія між учасниками, яка стосувалася в основному пріоритетів діяльності ГО «Ла страда Україна», посилення просвітницької діяльності щодо ратифікації Стамбульської конвенції по протидії домашньому насильству. Пані Марина наводячи практичні приклади наочно продемонструвала студентам, яким чином регулюється в українському законодавстві статус жертв домашнього насильства та надала рекомендації щодо розрізнення домашнього насильства від хуліганства.
Наприкінці зустрічі лекторка запросила студентів до тісної співпраці задля протидії фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства.