АбітурієнтуСтудентуАспіранту
Юридичний факультет

ЮРИДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Національного авіаційного університету

Кафедра кримінального права і процесу

Положення про кафедру кримінального права і процесу


Історія кафедри

 Кафедра кримінального права і процесу була створена відповідно до наказу ректора від 17 березня 2003 року №37/0 як структурний підрозділ Юридичного інституту.

Кафедра діє на основі Положення про кафедру кримінального права і процесу у відповідності до Положення про систему менеджменту якості.

Кафедра кримінального права і процесу заснована з метою організації та здійснення навчальної і навчально-методичної роботи з кримінально-правових дисциплін, виховної роботи серед студентів, наукових досліджень з кримінального права, кримінального процесу, криміналістики, кримінології, підготовки та підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників.
З 2011 року очолює кафедру д.ю.н., професор Лихова Софія Яківна.

Професорсько-викладацький склад кафедри викладає провідні юридичні дисципліни, які забезпечують фундаментальні правові знання в галузі кримінального права, кримінального процесуального права, кримінально-виконавчого права, нотаріату, адвокатури, прокуратури, криміналістики, основи судових експертиз, кримінальна відповідальність в галузі медичної сфери, кримінологічна профілактика злочинності, методика складання документів в кримінальному судочинстві.

Кафедрою кримінального права і процесу забезпечується викладання 39 навчальних дисциплін освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» та «Магістр» за спеціальністю 081 «Право» ОПП «Правознавство» та за спеціальністю 262 «Правоохоронна діяльність» ОПП «Правоохоронна діяльність», за останньою кафедра є випусковою.

Кафедра здійснює організацію проходження студентами фахової практики, юридичної практики в Державній судовій адміністрації України, в територіальному управлінні Державної судової адміністрації України в місті Києві, в Міністерстві юстиції України, в Державній установі «Центр пробації», в Департаменті з питань виконання кримінальних покарань, у відділі прикордонної служби Міжнародного аеропорту «Київ» імені І.Сікорського, в комунальному підприємстві Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни), в громадській організації «Всеукраїнський центр протидії корупції та сприяння правоохоронним органам «Антикорупційна ініціатива»» відповідно до укладених двосторонніх договорів.

Допомогу у оволодінні юридичною професією забезпечують науково-педагогічні працівники кафедри при проведенні рольових ігор з навчальних дисциплін у Залі судових засідань, яка створена на зразок реальних залів судових засідань в судах України та у навчально-науковій криміналістичній лабораторії.

Науково-педагогічний склад кафедри кримінального права і процесу

Лихова Софія Яківна – доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри;

Бабіков Олександр Петрович – кандидат юридичних наук, професор кафедри;

Панова Оксана Олександрівна – доктор юридичних наук, професор, професор кафедри;

Літвінова Ірина Феофанівна – кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри;

Гольдберг Наталя Олександрівна – кандидат юридичних наук, доцент кафедри;

Расторгуєв Олександр Валерійович – старший викладач кафедри;

Майстро Діана Михайлівна – старший викладач кафедри.

Пріоритетні напрями наукової роботи кафедри кримінального права і процесу

Одним із пріоритетних напрямків наукової роботи кафедри кримінального права і процесу є робота над держбюджетною темою «Особливості протидії злочинності на сучасному етапі розвитку української державності» № 39-2022/13.01.03, термін роботи 01.09.2022 – 30.06.2025, науковий керівник д.ю.н., професор Лихова С.Я.

Мета і призначення НДР «Особливості протидії злочинності на сучасному етапі розвитку української державності». Конституцією України перед державою поставлено завдання забезпечити громадську безпеку суспільства, належний правопорядок, гарантований захист правовими засобами конституційних прав та інтересів громадян, державних організацій та установ, громадських формувань, усіх приватних структур. Одним із чинників, які створюють серйозну загрозу розвиткові держави, є злочинність як відносно масове явище, що складається із сукупності передбачених кримінальними законами вчинків, вчинених на тій чи іншій території протягом певного часу.

Виклики воєнного стану в Україні породили нову хвилю злочинності. Так, проблема протидії злочинності стала посідати особливе місце у становленні української державності в умовах сьогодення, створення якої неможливе без забезпечення активної наступальної протидії злочинності та досягнення уповільнення темпів її зростання на основі чітко визначених пріоритетів, поступового нарощування зусиль держави і громадськості, вдосконалення законодавства, організації засобів і методів запобігання і розкриття злочинів.

Нині існує реальна необхідність в розробці науково обґрунтованих рекомендацій щодо прийняття нових норм кримінального матеріального та процесуального закону щодо протидії злочинності.
Основні завдання:

1) дослідити зміст та основні напрями сучасної діяльності із протидії злочинності;
2) визначити сучасний стан правового забезпечення протидії злочинності та окреслити напрямки його удосконалення на перспективу;
3) охарактеризувати практику реалізації правозастосовних механізмів протидії злочинності в діяльності судів та правоохоронних органів;
4) сформулювати рекомендації, спрямовані на удосконалення теоретико-правових засад і практики функціонування механізму протидії злочинності;
5) проаналізувати державне програмування і регіональне планування заходів протидії злочинності в Україні;
6) дослідження кримінологічних та кримінально-правових інновацій у сфері протидії злочинності;
7) підготовка матеріалів для збірки праць з пропозиціями щодо вдосконалення кримінального законодавства та діяльності правоохоронних і правозастосовних органів з метою гармонізації їх діяльності з європейськими стандартами у сфері протидії злочинності;
8) надання пропозицій та рекомендацій щодо вдосконалення кримінального законодавства та законодавства, що регулює функціонування правоохоронних органів та суду з метою оптимізації їх, та приведення у відповідність до європейських стандартів.

Перелік навчальних дисциплін кафедри кримінального права і процесу

  1. Організація судових та правоохоронних органів
  2. Авокатура та нотаріат в Україні
  3. Кримінальне право України
  4. Прокуратура України
  5. Кримінологічна профілактика правопорушень в сфері авіації
  6. Протидія домашньому насильству в Україні
  7. Протидія злочинності в Україні
  8. Криміналістика
  9. Кримінальне процесуальне право України
  10. Актуальні проблеми застосування кримінального законодавства
  11. Актуальні проблеми застосування кримінального процесуального права
  12. Аналіз та прогнозування злочинності
  13. Сучасні проблеми пробації
  14. Теоретичні основи кваліфікації кримінальних правопорушень
  15. Кримінологія та профілактика злочинності
  16. Судова медицина та психіатрія
  17. Використання сучасних інформаційних технологій в оперативно-розшуковій діяльності
  18. Актуальні питання кримінального права
  19. Актуальні проблеми поліцейської діяльності
  20. Вогнево та тактикто-спеціальна підготовка
  21. Актуальні проблеми військових кримінальних правопорушень
  22. Партнерство поліції з іншими органами публічної адміністрації і суспільства
  23. Педагогіка і психологія у правоохоронній діяльності
  24. Війське кримінальне право
  25. Кримінально-виконавче право
  26. Міжнародне співробітництво протидії кримінальним правопорушенням
  27. Організація оперативно-розшукової діяльності в авіаційній сфері
  28. Основи вогневої підготовки
  29. Основи тактичної медицини
  30. Протидія домашньому насильству правоохоронними органами
  31. Кримінологія
  32. Criminalistics
  33. Criminology
  34. Forensic medicine and psychiatry
  35. Сriminal law of Ukraine
  36. Prosecution of Ukraine
  37. Organization of juridical and Law EA
  38. Advocacy and Notary Service in Ukraine
  39. Criminal procedural law of Ukraine

Міжнародна діяльність кафедри

Міжнародна діяльність кафедри здійснюється за такими напрямками:

– участь у міжнародних наукових конференціях та інших заходах за межами України;

– залучення іноземних партнерів, іноземних фахівців з права до участі у заходах ЮФ НАУ та кафедри;

– публікація наукових праць у зарубіжних наукових виданнях;

– закордонне стажування в навчальних закладах Європейського Союзу.

Так, викладачі кафедри кримінального права і процесу Юридичного факультету приймають участь у наукових конференціях, організатором якої виступає кафедра кримінального права і кримінології Університету імені Марії Кюрі-Склодовської (м. Люблін, Польща).

За ініціативи кафедри кримінального права і процесу було підписано угоди про співробітництво з Університетом імені Марії Кюрі-Склодовської (м. Люблін, Польща) та Союзом юристів (Республіка Грузія).

Каха Цікарішвілі – доктор юридичних наук, член Спілки вчених-юристів Грузії є постійним гостем наукових заходів, що проводяться на кафедрі кримінального права і процесу.

Міжнародні фахівці залучаються до проведення практичних занять з навчальних дисциплін, що викладаються кафедрою кримінального права і процесу. Наприклад, бінарне онлайн-заняття з офіцером Glenn Barrett відділу поліції Саратога-Спрінгс у штаті Нью-Йорк Сполучених Штатів Америки.

Завідувач кафедри кримінального права і процесу, доктор юридичних наук, професор Софія Лихова є членом редколегії іноземних рецензованих наукових видань, зокрема: 


Договори про співробітництво (бази практик)


Список наукових праць працівників кафедри кримінального права і процесу (завантажити весь)


 

Науковий гурток кафедри кримінального права і процесу:


Гурток «Актуальні проблеми кримінального процесу» (план роботи)
Керівник:
Гольдберг Наталя Олександрівна – к.ю.н., доцент кафедри.

©2010-2024 Національний авіаційний університет Юридичний факультет