Національного авіаційного університету
Відповідно до наказу ректора від 26 квітня 2016 року № 164/од на базі кафедри господарського права і процесу та кафедри повітряного та космічного права була створена кафедра господарського, повітряного та космічного права.
Кафедра господарського, повітряного та космічного права Юридичного факультету Національного авіаційного університету є випусковою кафедрою, на яку покладені завдання підготовки фахівців за напрямом підготовки «Право».
За результатами акредитації освітньо-професійної програми «Правознавство» зі спеціальності 081 «Право» другого магістерського рівня отримано сертифікат Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти № 6493 від 14 грудня 2023 року строком дії до 01 липня 2029 року.
За змістом своєї діяльності кафедра є єдиною в Україні і орієнтована на вивчення теоретичних основ і практичних аспектів міжнародного, європейського і національного повітряного та космічного права.
Для її становлення і розвитку доклали зусиль відомі в Україні правники: Т.П. Кудлай, В.І. Рижий, О.В. Бєглий, Є.Т. Шереметьєва, О.Ю. Шереметьєва, А.В. Філіппов, В.В. Костицький, Н. М. Корчак, Р.Б. Шишка, І.М. Сопілко, В.П. Козирєва, С.О. Юлдашев, Д.О Беззубов, І. С. Тімуш та ін.
З липня 2021 року кафедру очолює кандидат юридичних наук, доцент Нецька Любов Степанівна.
Науково-педагогічний склад кафедри бере активну участь у міжнародних, всеукраїнських та регіональних науково-практичних заходах, що проводяться в Національному авіаційному університеті, а також за його межами, виконує наукові дослідження відповідно до затвердженої держбюджетної теми № 86-2023/13.01.05 «Правові засади забезпечення та розвитку авіаційного транспорту».
Навчальний процес на кафедрі забезпечується 5-ма штатними науково-педагогічними працівниками і 3-ма сумісниками: професори – 2; доценти – 5; старший викладач – 1.
За тематикою господарського права кафедра проводить наукове дослідження за темою «Правові засади забезпечення та розвитку авіаційного транспорту» № 86-2023/13.01.05». Науковий керівник – д.ю.н. Тімуш І.С.
Кафедра тісно співпрацює з Міністерством інфраструктури України, Міністерством юстиції України, Державною авіаційною службою України, Державним підприємством обслуговування повітряного руху України, Державним космічним агентством України, адвокатським об’єднанням «Suprema Lex», адвокатським бюро Михайла Куяна, Юридичною компанією «Лекс консалтінг Україна». Вона також підтримує зв’язки з іншими ЗВО та науковими закладами України, зокрема: Державним університетом інфраструктури та технологій, Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Державним податковим університетом, Науково-дослідним інститутом приватного права і підприємництва імені академіка Ф.Г. Бурчака Національної академії правових наук України, Інститутом держави і права ім. В.М. Корецького НАН України.
Міжнародна діяльність кафедри здійснюється за такими напрямками:
Впродовж останніх трьох років члени кафедри стажувалися у Варшавському університеті (Польща), в університеті м. Пула (Хорватія). Нині відвідують дистанційні вебінари на міжнародних освітніх платформах.
У межах договору про співпрацю у 2022 році для здобувачів юридичної освіти бакалаврського рівня проведено цикл лекцій з міжнародного космічного права директором Інституту повітряного, космічного та кіберправа Кельнського університету професором Штефаном Хобе. Німецький правник активно долучається до більшості наших науково-практичних заходів, присвячених питанням повітряного та космічного права (ХІІ Міжнародна науково-практична конференція 24.02.2023, Міжнародний науково-практичний круглий стіл «Правове забезпечення авіакосмічної галузі» 11.04.2023 на базі ЮФ НАУ та ін.).
У вересні 2023 року старший викладач кафедри Наталя Хоцяновська взяла участь у польському мистецькому благодійному проекті «Шлях, по якому людство дивилося на небо».
8 грудня 2023 року кафедрою організовано і проведено зустріч студентів 4 курсу спеціальності 081 «Право» з Міхалом Желяскевичем ̶ директором з андеррайтингу майнових ризиків Польської перестрахувальної компанії (Polish Reinsurance Company, Республіка Польща), під час якої обговорено проблеми договорів перестрахування, об’єктів страхування та страхових ризиків, досвід польських компаній у цій сфері.
Перелік навчальних дисциплін кафедри господарського, повітряного та космічного права
Науковий студентський гурток «Господарське право»
Науковий керівник: завідувач кафедри Нецька Любов Степанівна
Мета діяльності:
Науковий студентський гурток «Повітряне та космічне право»
Науковий керівник: старший викладач Поліщук Інна Володимирівна
Мета діяльності: